Mikołajki to czas magiczny. Klasę II b odwiedził dziś szczególny gość. Ale zobaczcie sami.
Mikołaj w IIB
- 3
UKS JEDYNKA Słubice pokonała „LIDERA” w Świebodzinie
i … awansowała na fotel lidera 32:23 ( 11:12) !!!
14.11.2021 r. w Świebodzinie w hali sportowej przy ul. Zachodniej odbył się mecz drugiej kolejki Lubuskiej Ligi Młodziczek między miejscowym LIDEREM, a słubicką JEDYNKĄ.
Wyśmienicie spisały nasze szczypiornistki, które wysoko pokonały Świebodzin różnicą aż 9 bramek. Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana i nie zwiastowała tak wysokiego zwycięstwa. Praktycznie grano punkt za punkt. W 23 minucie stan meczu – po 11. Ostatnie trafienie I części meczu należało do LIDERA i na przerwę świebodzinianki schodziły z jednobramkową przewagą 12:11.
W drugiej połowie wyrównana gra była tylko do 34 minuty. W tym momencie był jeszcze remis 17:17. Od 35 minuty zaczynają przeważać Słubiczanki. Dziewczęta z JEDYNKI popełniają mniej błędów, pewniej grają w obronie i kończą akcje skutecznymi kontratakami.
Ostatecznie JEDYNKA wygrywa 32 do 23 i zabiera do domu cenne 3 punkty.
W drużynie Słubic należy wyróżnić rozgrywającą Lenę Pawlak, która zdobyła 10 bramek, miała 7 asyst, bezbłędnie wykonywała rzuty karne 3/3 oraz bardzo aktywnie grała w obronie.
Bardzo dobrze zaprezentowały się 2 skrzydłowe Jagoda Walkowiak - 7 bramek i Klaudia Bławat - 5 bramek.
Kilka bardzo trudnych sytuacji 1:1 wybroniła bramkarka Zhasmin Abdinova.
UKS Jedynka Słubice:
Zhasmin Abdinova (bramkarka),
Tańczak Lena 4, Mikołajczyk Maja 2 , Pawlak Lena 10, Marciniak Hanna, Kotlińska Julia 2, Prokopieva Yelyzaveta 1, Walkowiak Jagoda 7, Radkiewicz Kinga, Bławat Klaudia 5, Mintus Dominika 1,
Trener drużyny: Jerzy Grabowski
ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS
Od 1988 roku dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS.
Pierwszy raz Światowy Dzień AIDS obchodzony był 1 grudnia 1988.
Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Aby ten wyjątkowy dzień co roku był sukcesem, nad jego koncepcją przez cały rok pracuje wielu ludzi.
Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.
Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. Każdy, kto solidaryzuje się z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS tego dnia przypina Czerwoną Kokardkę.
W tym roku hasło Rock Red Ribbon (w wolnym przekładzie przypnij, noś Czerwoną Kokardkę) wzmacnia przekaz, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mają prawo do normalnego życia, mogą uczyć się, pracować, żyć w rodzinach, być naszymi sąsiadami, przyjaciółmi. Popularyzując symbol Czerwonej Kokardki podkreślamy jej znaczenie i symbolikę.
Podczas, gdy uwaga całego świata skupiła się na pokonaniu pandemii COVID-19, hasło to nabrało szczególnego znaczenia. Globalna solidarność i wspólna odpowiedzialność skłaniają nas do spojrzenia na działania podjęte w celu zapobiegania HIV i zwalczania AIDS na nowo. Inwestycje zmierzające do zapewnienia leczenia i opieki osobom zakażonym HIV i chorym na AIDS, poczynione w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, wzmocniły systemy opieki zdrowotnej w tej dziedzinie i wspierają reakcję na COVID-19.
Zakażenie HIV nie jest wyrokiem. Dzięki leczeniu antyretrowirusowemu (ARV) i szybkiemu wykryciu wirusa w organizmie można przeżyć długie lata. Wprowadzenie leczenia antyretrowirusowego spowodowało spadek zakaźności, spadek liczby zachorowań na AIDS oraz spadek śmiertelności z powodu AIDS w krajach rozwiniętych.
W Polsce po trzydziestu pięciu latach od wykrycia pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 30-35 tys. osób żyje z wirusem HIV. Duża część z tych osób nie wie o fakcie swojego zakażenia (nie zna swojego statusu serologicznego) i może nieświadomie zakażać innych.
Niepokojącym faktem jest wykrywanie w Polsce coraz większej liczby zakażeń HIV, podczas gdy w innych krajach naszego regionu (oprócz Europy Wschodniej), liczby te sukcesywnie maleją. Również zaniepokojenie budzi fakt, że około 50% zakażeń jest wykrywanych w bardzo późnym stadium, często pełnoobjawowego AIDS.
Na koniec października 2020 r. leczeniem ARV w Polsce objętych było około 13 351 pacjentów, w tym 96 dzieci i 48 kobiet w ciąży. Leczenie jest prowadzone i finansowane w ramach Programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia pn. „Leczenie antyretrowirusowe osób żyjących z wirusem HIV w Polsce na lata 2017 – 2021”.
Zachęcamy do włączenia się do obchodów Światowego Dnia AIDS w dniu 1 grudnia, poprzez przypięcie do ubrania lub/i udostępnianie poprzez swoje kanały informacyjne (social media, strona internetowa) Czerwonej Kokardki – symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich rodzinami/osobami bliskimi.
W naszej szkole, w związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa, obchody Dnia AIDS przełożone na styczeń 2021.
Wycieczka do Gniezna
W dniu 15.11.2021 uczniowie klas 2B i 3 C wraz z opiekunami E. Gromalą, M. Wojtkowiak oraz A. Rachowiak uczestniczyli w wycieczce do Gniezna. W pierwszej stolicy państwa polskiego, uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską, Wzgórze Lecha oraz najsłynniejsze w Polsce „drzwi”. Celem naszej wyprawy była również gnieźnieńska fabryka bombek, w której uczniowie zapoznani zostali z całym procesem produkcji ozdób świątecznych. Na koniec pobytu w fabryce, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w czasie których samodzielnie ozdabiali bombki.
2
Sara James w klasie 5B
W dniu 15 listopada br. klasę 5b odwiedziła Sara James - reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2021. Sara z przyjemnością odpowiadała na zawiłe pytania uczniów, a także opowiedziała nam o swojej drodze do sukcesu. Zachęcała swoich młodszych kolegów do podążania za marzeniami. Po krótkiej pogadance przyszedł czas na wspólne zdjęcia i autografy. To była niesamowita lekcja wychowawcza. Niespodzianka się udała, a klasa teraz czeka na Łukasza Fabiańskiego 😉, szczególnie męska część. Kto wie? Może kiedyś i sam Fabiański odwiedzi 5b...😁
3
Program TRZYMAJ FORMĘ - zaproszenie!
Drodzy Uczniowie
Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas IV - VIII na spotkanie organizacyjne dotyczące zajęć rozwijających Waszą kondycję ruchową w ramach programu TRZYMAJ FORMĘ.
Proponuję Wam cykliczne zajęcia ruchowe:
ćwiczenia rozgrzewające,
wzmacniające Waszą kondycję ruchową,
do wyboru ćwiczenia fitness lub taniec.
Zgłoszenia proszę dostarczyć do świetlicy szkolnej przy bibliotece do pani Inga Stachowiak lub do pedagoga szkolnego, do pani Izabeli Smolskiej, do dnia 30 .11. 2021 r.
Zachęcam do korzystania z każdej okazji by zadbać o swoje zdrowie.
Inga Stachowiak
WAŻNE
Na podstawie 25 ust.1 pkt. 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28.10.2021r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obowiązuje nakaz zakrywania, przy pomocy maseczki, ust i nosa w przestrzeni wspólnej (korytarze, toalety, stołówka szkolna) szkoły. Liczymy na Państwa zrozumienie i zaopatrzenie dzieci w maseczki. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci.
Spotkanie z Policją
Dnia 2 listopada 2021 roku uczniowie kl. VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z asp. Ewą Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Podczas prelekcji poruszono bardzo istotne tematy związane z przemocą. Omówione zostały nie tylko jej formy, ale także skutki, właściwe sposoby reagowania w sytuacji doświadczania krzywdzenia oraz możliwości uzyskania wsparcia. W trakcie spotkań z młodzieżą nie zabrakło także kwestii związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich.
Konsultacje wojewódzkie OSPR 28-31.2021
Od czwartku 28.10.2021 r. trwały konsultacje wojewódzkie OSPR w Żaganiu. W konsultacjach brało udział 9 zawodniczek UKS JEDYNKA Słubice – Mikołajczyk Maja, Marciniak Hanna, Tańczak Lena, Prokopieva Yelyzaveta, Mintus Dominika, Pawlak Lena, Bławat Klaudia, Jagoda Walkowiak oraz Kinga Radkiewicz.
Zawodniczki mieszkały i trenowały w bardzo dobrych warunkach w ARENIE ŻAGAŃ pod opieką doświadczonych szkoleniowców i fizjoterapeuty.
Treningi odbywały się dwa razy dziennie. Szczypiornistki mają już za sobą testy sprawnościowe, trening na siłowni ze sztangą, spotkanie z dietetykiem na temat nawadniania organizmu u sportowców oraz zajęcia taktyczno –techniczne. Wieczorem grupa integrowała się na kręgielni.
Zaplanowano 2 treningi i odnowę biologiczną na basenie.
W ostatnim dniu odbył się beep test oraz gry szkoleniowe.
3
II Międzynarodowa edycja Przerwy na czytanie !!
We wtorek 19 października nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji Przerwa na czytanie. Tego dnia na szkolnych korytarzach można było spotkać pogrążonych w lekturze uczniów i nauczycieli. Niektórzy czytający przynieśli z domu swoje ulubione książki, inni skorzystali z zasobów szkolnej biblioteki, która jak co dzień z przyjemnością gościła czytelników.Warto także wspomnieć, że część uczniów nie ograniczyła się do czytania na przerwach między lekcjami, lecz aktywnie włączyła się w promowanie akcji w środowisku szkolnym. Uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią przygotowali plakat zachęcający do czytania książek, który został umieszczony na jednym z pięter szkoły. Z kolei dzieci z III b wykonały piękne prace artystyczne przestawiające książki, ulubionych bohaterów literackich oraz szkolną bibliotekę i jej czytelników. Prace te wraz z gazetką promującą wydarzenie ozdobiły hol główny i przyciągały wzrok przechodzących uczniów i nauczycieli. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu akcji (zdjęcia znajdują sie w galerii)
9
SZCZYPIORNISTKI „MAŁEJ JEDYNKI” wygrały turniej ligowy DZIECI w Gubinie!!!
BRAWO MY!!!
24.10.2021 w Gubinie w hali sportowej przy ul. Krakowskiej odbył się I TURNIEJ LIGOWY LZPR w kategorii DZIECI. W turnieju wystąpiły 4 drużyny ligowe – UKS JEDYNKA Słubice, SPARTA GUBIN, LIDER ŚWIEBODZIN oraz ZORZA KOWALÓW. Turniej rozgrywany był systemem „ każdy z każdym”, czas gry 2x12 min + 5 min przerwy.
Dla dziewczynek z UKS JEDYNKA Słubice ( rocznik 2010) był to debiut ligowy.
Waleczne SZCZYPIORKI zagrały wyśmienicie, wygrały wszystkie mecze w tym turnieju i objęły prowadzenie w rozgrywkach ligowych. W pierwszym meczu MAŁA JEDYNKA zmierzyła się z LIDEREM Świebodzin i wygrała pewnie w stosunku 17:11 ( 5:6).
Drugi mecz z ZORZĄ KOWALÓW był okazją do rewanżu za przed dwoma tygodniami przegrany pojedynek w rozgrywkach SZS Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem wygrały Słubice 14:13 ( 9:6).
W trzecim meczu JEDYNKA pewnie pokonała drużynę gospodarzy 19:14 ( 10:6) i wywiozła z Gubina komplet - 9 punktów. Po turnieju odbył się towarzyski mecz z drugą drużyną SPARTY GUBIN, który zakończył się również zwycięstwem JEDYNKI 10:6. Na wyróżnienie zasługuje postawa bramkarki Laury Jaworskiej oraz najlepszych strzelczyń – Kingi Radkiewicz 12 , Aleksandry Bejenki 14 i Jagody Walkowiak 12.
UKS JEDYNKA SŁUBICE
Jaworska Laura ( bramkarka)
Żarnowska Oliwia 1, Żmuda Nina 2, Kowalska Lena 4, Bejenka Aleksandra 14, Fornalczyk Bianka, Walkowiak Jagoda 12, Lichowid Zuzanna, Czarnecka Paulina, Denisova Valeriia, Wiśniewska Milena, Lenarczyk Magdalena, Filyuk Emiliya, Małachowska Malwina, Taranienko Pola, Karolak Aleksandra, Głos Sara, Radkiewicz Kinga 12
Trener: Jerzy Grabowski
Wyniki
-
SPARTA GUBIN – ZORZA KOWALÓW 11:11 (7:4) rzuty karne 2:0
-
JEDYNKA SŁUBICE – LIDER ŚWIEBODZIN 17:11 (5:6)
-
JEDYNKA SŁUBICE – ZORZA KOWALÓW 14:13 (9:6)
-
SPARTA GUBIN – LIDER ŚWIEBODZIN 11:4 ( 5:2)
-
LIDER ŚWIEBODZIN – ZORZA KOWALÓW 7:18 ( 6:8)
-
JEDYNKA SŁUBICE – SPARTA GUBIN 14:13 (9:6)
-
Horror z happy endem na inaugurację ligi szczypiornistek !
UKS JEDYNKA Słubice wygrywa ze SPARTĄ Gubin 22:21!
W środę 20.10.2021 w hali SP-1 Słubice odbyła się inauguracja ligi szczypiornistek. UKS JEDYNKA podejmował faworyta do tytułu mistrza województwa – SPARTĘ GUBIN ( ubiegłoroczny zwycięzca rozgrywek ligowych kategorii DZIECI). Było oczywiste, że mecz będzie bardzo zacięty, ponieważ Słubiczanki bardzo ciężko przygotowywały się do sezonu i nie zamierzały rezygnować z 3 punktów. Początek meczu był bardzo wyrównany . W 8 minucie stan meczu wynosił 3:3. Potem Słubiczanki popełniły wiele błędów. Mimo, iż wypracowywały dogodne sytuacje do zdobycia bramki, nie kończyły celnym trafieniem. Wykorzystały to Gubinianki i odskoczyły na kilka bramek. W 16 minucie Słubice przegrywały aż 4:9. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:13.
W drugiej połowie do 39 minuty obraz gry był podobny. Stan meczu do tego momentu 15:18.
W 40 minucie impuls do walki dała bramkarka Zhasmin Abdinova, która po przeciętnej I połowie, w drugiej części meczu wygrała kilka sytuacji 1:1 oraz obroniła 1 rzut karny. Dziewczęta z JEDYNKI uwierzyły w zwycięstwo i odrabiały punkt po punkcie. W 44 minucie doprowadziły do remisu 20:20.
W 48 minucie był jeszcze remis 21:21. Zwycięską bramkę zdobyła Lena Tańczak. 22:21 dla Słubic i bardzo ważne 3 punkty. Na wyróżnienie zasługuje gra w drugiej połowie zaledwie 12 letniej Jagody Walkowiak, która „mocnymi technicznymi bombami” z prawego skrzydła zdobyła aż 5 bramek.
UKS JEDYNKA Słubice
Bramkarki: Abdinova Zhasmin,
Tańczak Lena 5, Pawlak Lena 4, Kotlińska Julia 2, Mikołajczyk Maja 1, Bławat Klaudia 3, Mintus Dominika 1, Walkowiak Jagoda 5, Radkiewicz Kinga, Marciniak Hanna, Prokopieva Yelyzaveta 1,
Trener : Jerzy Grabowski
Kierownik drużyny: Maciej Walkowiak
Najbliższe mecze
W poniedziałek 25.10.2021 o godz. 10.00 w Słubicach turniej półfinałowy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży SZS. Zwycięzca turnieju zagra w finale o medale.
Od 28.10.2021 do 31.10.2021 nasze szczypiornistki wezmą udział w zgrupowaniu w Żaganiu ( wojewódzkie konsultacje OSPR)
Następny mecz ligowy UKS JEDYNKA zagra w Świebodzinie 14.11.2021 ( godz. 13.00 w hali sportowej ul. Zachodnia 74)
Biblioteka zaprasza
Szkolna biblioteka jest miejscem, w którym czekają na Was wyjątkowe przygody. Przeżyjecie je wraz z bohaterami książek, nie tylko lektur. Tomek Łebski, Cwaniaczek, Harry Potter, Nela Reporterka to tylko kilka z postaci czekających na Was i Wasze zainteresowanie. Tu zawsze warto wpaść na przerwie lub po lekcjach, aby przenieść się w świat wyobraźni. A jeśli ktoś chciałby podróżować i poznawać egzotyczne kraje, to z pewnością zainteresują go najnowsze książki popularnonaukowe, pełne interesujących faktów i niezwykłych fotografii. Wciąż trwa akcja „Czytanie na kolanie”, podczas której wspólnie czytamy najpiękniejsze utwory.
Zapraszamy do odwiedzin i do wzięcia udziału w konkursie „Czytelnik roku”. Do zdobycia atrakcyjne nagrody- pytajcie o szczegóły w bibliotece.
6
Wycieczka klasy IIB
W dniu 19 października klasa II b za mocą sprawczą Rodziców, wybrała się na wycieczkę na przepiękną wieś Golice, do jeszcze bardziej wspaniałego miejsca Stadniny Koni Pod Wiatrakami. Zabawa była przednia. Pani Beata i pani Martyna dostarczyły dzieciom mnóstwa atrakcji. Najbardziej podobała się gra W podchody, uczniowie dzielnie rozwiązywali wszystkie zagadki i problemy na stacjach zadaniowych, zdobywając tym samym punkty. Nagrodą było pierwszeństwo w jeździe na koniu. Ta atrakcja również sprawiła wiele przyjemności dzieciom jak i opiekunom. Oczywiście nie mogły nas Panie puścić bez poczęstunku, od słodyczy, owoców po pieczone kiełbaski.Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas-obiecujemy wrócimy!.
4
Światowy Dzień Wzroku
Od 2000 roku w drugi czwartek października obchodzony jest Światowy Dzień Wzroku. W naszej szkole dwie klasy 3c i 2b uczestniczyły w warsztatach pt., „ Zdrowe oczy mam, bo o nie dbam” przygotowanych przez nauczyciela Annę Musiał-Rachowiak. Uczniowie w czasie zajęć dowiedzieli się jak jest zbudowane oko człowieka, jakie występują choroby oczu ale przede wszystkim poznali zasady dbania o wzrok 20-20-20. Na koniec uczniowie mieli możliwość wykonania ćwiczeń usprawniających percepcje wzrokową. Materiały z warsztatów zostały również przesłane rodzicom uczniów.
1
2. polsko-niemieckie warsztaty talentów.
Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym-dofinansowanie
W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym, istnieje możliwość złożenia, za pośrednictwem Gminy Słubice, wniosku o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego.
Wsparcie można uzyskać przy zakupie:• sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami;
• ubezpieczenia zakupionego sprzętu komputerowego;
• usługi zapewniającej dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.Projekt ma na celu wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.
Warunkiem uzyskania wsparcia jest złożenie oświadczenia wskazującego, że dziecko:
• jest członkiem rodziny – krewnym w linii prostej z rodzicami, dziadkami, pradziadkami bądź opiekunem prawnym, który to pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości wskazanej w liście dokumentacji konkursowej;
• nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionym ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
Osoby zainteresowane wsparciem zobowiązane są w terminie do 25 października 2021 r. (poniedziałek) do godz. 16.00 złożyć w Biurze Interesanta w Urzędzie Miejskim w Słubicach przy ul. Akademickiej 1 następujące dokumenty:– OŚWIADCZENIE DLA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO,
– OŚWIADCZENIE UCZNIA SZKOŁY ŚREDNIEJ KTÓRY OSIĄGNĄŁ PEŁNOLETNOŚĆ – dot. ucznia szkoły średniej, który ma ukończone 18 lat,
– WNIOSEK DOTYCZĄCY WSKAZANIA PREFEROWANEGO SPRZĘTU,
– ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH,
– DOKUMENT POTWIERDZAJĄCY FAKT ZATRUDNIENIA W PPGR członka rodziny dziecka (tj. rodzica, dziadka, pradziadka, opiekuna prawnego) wskazanego w oświadczeniu, celem weryfikacji stanu faktycznego.Informujemy, że:
a. druki dokumentów są dostępne również do pobrania w Biurze Obsługi Interesanta UM Słubice
b. złożone dokumenty będą weryfikowane w zakresie poprawności danych oraz ustalenia czy składający oświadczenie jest uprawniony do ubiegania się o wsparcie,
c. zweryfikowane poprawnie dokumenty będą podstawą do przygotowania wniosku aplikacyjnego przez gminę Słubice,
d. wszelkie dokumenty składane po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane.Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr
Warsztaty językowe - "Język sąsiada"
w ramach projektu "Język sąsiada" zapraszamy uczniów biorących udział w ww. projekcie na warsztaty językowe z elementami animacji językowych!
W załącznikach można znaleźć informacje dotyczące tego wydarzenia, oraz formularz zgłoszeniowy.
Zaproszenie
W imieniu Pana Dyrektora Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury przekazuję Państwu zaproszenie:
Szanowni Państwo, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice
W najbliższy weekend 22-24.10 2021r odbędzie się w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z pełnej oferty... ale jeśli nie macie tyle czasu wystarczy powędrować po stronie Słubickiej. Wystawy znajdują się w: Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury aż 10 prezentacji, niemal w każdym pomieszczeniu, (piątek 16.00-22.00, sobota 11.00-22.00, niedziela 11.00-13.00). W Collegium Polonicum koniecznie zobaczcie co dzieje się w garażu od strony wału (piątek godz. 16.00-18.00 i sobota 11.00-15.00) i Bibliotece Miejskiej, na dwóch piętrach. A przechodząc przez most kolejne przestrzenie wystawiennicze m.in. kościół Mariacki i Kleist Forum.
Pełen program, wraz z mapką miejsc wystawienniczych znajduje się na stronie: labirynt.slubice.eu
Kilka informacji dodatkowych
Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT proponuje odkrywanie tajemnic sztuki współczesnej. Przez trzy dni na pograniczu polsko-niemieckim, w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą ,odbędzie się kilkadziesiąt akcji artystycznych, wystaw, pokazów filmowych, spotkań z artystami, wykładów, performanceów i happeningów.Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT, który po raz 12. organizowany jest w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą, opiera się na trzydniowym cyklu wydarzeń artystycznych odbywających się od piątku do niedzieli (22-24.10.2021). W ramach festiwalu będzie można obejrzeć dzieła z dziedziny malarstwa, fotografii i multimediów, ale również instalacje, grafiki oraz techniki własne gdyż sztuka pełna jest nowych ruchów, nurtów, eksperymentów. Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT odpowiada tym współczesnym tendencjom, prezentując wielorakie przejawy współczesnej aktywności artystycznej.
W tegorocznej edycji przyjmiemy grono międzynarodowych artystów w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą, zorganizujemy realne wykłady przy udziale widowni, wystawy do zwiedzania, ale również mocno zadziałamy w świecie wirtualnym docierając niemal w każdy zakątek świata, wykorzystując doświadczenie z poprzednich lat i asekurując się przed obostrzeniami związanymi z pandemią.
Na tymczasowe galerie sztuki, które będą otwarte dla odwiedzających przez czas trwania festiwalu zaadaptowaliśmy 15 miejsc, na prawie 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Dodatkowo zaprosimy na wykłady i spotkania autorskie.
Na hasło przewodnie tegorocznego festiwalu lAbiRynT wybraliśmy: wibracje. To termin który posiada duży potencjał do interpretacji, a jednocześnie oddaje ducha obecnej sytuacji: wibrujących, niekiedy sprzecznych emocji i reakcji. Hasło staje się pretekstem do ujawnienia postaw, jakie towarzyszą artystycznym rozważaniom, obawom, teoriom czy rozterkom. Sztuka przejmuje rolę platformy do dyskursu o kondycji współczesnego świata. Staje się głosem w sprawie... w sprawie globalizacji, ochrony środowiska, polityki, tolerancji, praw człowieka czy zwykłych relacji międzyludzkich. Nawiązuje dialog i polemizuje ze światem nauki. Może być artystycznym zobrazowaniem teorii naukowej lub jej zaprzeczeniem. Odnosi się do tego, co tu i teraz, posługuje się cytatami przeszłości, i zastanawia się nad przyszłością. Wielość interpretacji, użytych technik, podejście do tematu pozwala stworzyć, na te trzy dni w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą, bogatą prezentację aktualnych tendencji w sztuce współczesnej.
Serdecznie zapraszamy!
Strona festiwalu:
www.labirynt.slubice.eu
Pozdrawiam,
Przemysław KargDyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury
Dzień Edukacji Narodowej
14 października w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyła dyrekcja nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, oraz uczniowie.W części oficjalnej głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowali za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.W części artystycznej uczniowie klas drugich występem, śpiewem i tańcem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Tego dnia dobry nastrój nie opuszczał nikogo!
2